Atuty naszego przedszkola i żłobkaNaszym głównym atutem jest nastawienie na wszechstronny rozwój dzieci. Poprzez ćwiczenia i różnorakie zajęcia chcemy uaktywniać geniusz w dzieciach oraz tworzyć miejsce gdzie dzieci mogą uczyć się w atmosferze wolnej od porównań i nacisków do osiągania sukcesu. Wierzymy, że każdy maluch jest wyjątkowy, i dobrze gdyby dostarczyć mu różnorodnych bodźców, zanim odnajdzie swój naturalny talent. Dzieci uczą się przecież przez zabawę i badanie nieznanego. Klucz do naszego sukcesu to zamiana zabawy w kształcące doświadczenie oraz zadbanie o to, by większość nauki była zabawna. W naszej pracy kierujemy się Teorią Wielorakich Inteligencji oraz stosujemy metodę projektu jako metodę gwarantującą podejmowanie przez dzieci różnorodnych aktywności na rzecz własnego rozwoju we współpracy z rodzicami i innymi instytucjami działającymi na rzecz dzieci. Więcej informacji o stosowanych przez nas metodach edukacyjnych znajdziecie Państwo na stronie Edukacja w przedszkolu i żłobku.


Dysponujemy doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą nauczycieli, którzy realizują rozszerzony program Ministerstwa Edukacji Narodowej, jak i programy autorskie. Staramy się dbać o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu i zapewnić również nauczycielom możliwości rozwoju np. poprzez możliwość zdobywania awansu zawodowego nauczyciela. Staramy się utrzymywać stałą kadrę tak, aby dzieci mogły przejść przez okres żłobka i przedszkola w stabilnej atmosferze. Dzieci otoczone są również opieką innych specjalistów - logopedy oraz psychologa.


Posiadamy własną kuchnię z domowymi posiłkami. Przygotowanie posiłków na miejscu zapewnia iż są one świeże, kolorowe i odpowiednio zbilansowane. Jesteśmy w stanie uwzględniać indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci. Więcej informacji o naszej kuchni znajdziecie Państwo na stronie żywienie w przedszkolu i żłobku.


Przestronny budynek Akademii Talentów posiada trzy sale zajęć pomalowane tak, aby stymulować rozwój dzieci i nie zaburzać ich uwagi. Posiadamy własny plac zabaw, który jest miejscem beztroskiej zabawy, zajęć sportowych jak również pikników i spotkań na tarasie z dziećmi i rodzicami. Nasz budynek jest położony w spokojniej okolicy, naprzeciwko wejścia do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego dzięki czemu częstymi gośćmi naszego ogrodu są wiewiórki i dzikie ptaki. Wejście na teren budynku jest stale zamknięte i możliwe jedynie za pomocą wideodomofonu. Więcej informacji o naszym budynku znajdziecie Państwo na stronie przedszkole i żłobek w Wawrze


Priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci – nasz budynek został zaadaptowany tak, aby spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego pomieszczeń przeznaczonych do pobytu małych dzieci i uzyskał pozytywną opinię Komendanta Straży Pożarnej. Całe wyposażenie Akademii Talentów, łącznie z zewnętrznym placem zabaw spełnia wymagane normy i posiada odpowiednie atesty. Bezpieczne i higieniczne warunki dla przedszkolaków zostały potwierdzone pozytywną opinią Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.


Rodzice są partnerami naszego przedszkola – pragniemy włączyć Rodziców w życie przedszkola tak aby mogli na bieżąco obserwować w jaki sposób postępuje rozwój talentów i umiejętności dzieci. Regularnie podsumowujemy postępy w rozwoju przedszkolaków, szczególnie w przypadku dzieci pięcioletnich w czasie przygotowania do edukacji szkolnej. W celu komunikacji z rodzicami i dzielenia się wiedzą i pomysłami na wspólne spędzanie czasu z dziećmi, oprócz bezpośredniej rozmowy, używamy nowoczesnych metod komunikacji elektronicznej jak Facebook, Picassa, Pinterest czy Google+.