Dyrektor i Właściciele Przedszkola i żłobka Akademia TalentówDyrektor Akademii Talentów Małgorzata Zarzycka


Już w młodości myślałam o tym, że chciałabym pracować w przedszkolu z małymi dziećmi. Swoje marzenia zaczęłam realizować tuż po ukończeniu szkoły średniej. Wtedy to rozpoczęłam pracę na stanowisku nauczyciela w pięknym przedszkolu na warszawskiej Saskiej Kępie. Zawsze zależało mi na doskonaleniu umiejętności i zdobywaniu wiedzy dlatego ukończyłam różnorodne studia pedagogiczne w zakresie:
- wychowania przedszkolnego,
- pedagogiki ogólnej,
- wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Posiadam również kwalifikacje do zarządzania placówkami oświatowymi, ośrodkami pomocy społecznej i kultury. Całe swoje życie zawodowe związałam z przedszkolem, ponieważ właśnie tu odnalazłam swoje miejsce. Od 35 lat mam niesamowitą możliwość obserwowania jak rozwijają się dzieci, jak zmieniają się ich zainteresowania i jakie prezentują uzdolnienia. Swoich pierwszych wychowanków – rocznik 1975 - pamiętam do dziś z imienia i nazwiska. Praca zawodowa sprawia mi ogromną satysfakcję, jest spełnieniem pragnień i daje możliwości rozwoju.

Od teraz realizuje się moje największe marzenie - prowadzenie niepublicznego przedszkola, w którym każde dziecko odnajdzie w sobie swój naturalny geniusz – spontaniczność w działaniu, podziw dla otaczającego świata i zdolność do podejmowania wyzwań. Przedszkolaki są ciekawe świata, twórcze, i pragną poszukiwać odpowiedzi na nurtujące je pytania w urozmaicony sposób. Uważam, iż należy pobudzać motywację dzieci zapobiegając pamięciowemu, bezmyślnemu przyswajaniu i reprodukowaniu wiedzy.

Chcę aby Akademia Talentów była przedszkolem unikatowym - będzie to miejsce gdzie dzieci będą miały możliwość wielokierunkowego rozwoju. Wierzę, że każdy maluch jest wyjątkowy, i powinniśmy dostarczyć mu różnorodnych bodźców, zanim odnajdzie swój naturalny talent. Dlatego dzieci w naszym przedszkolu będą mogły uczęszczać na szereg zajęć różnorodnych zajęć – językowych, sportowych czy plastycznych. Na podstawie wieloletnich doświadczeń wiem, jak dużo dzieci są w stanie nauczyć się w wieku przedszkolnym, i jak bardzo pomaga im to w dalszej edukacji. Dzięki takiemu podejściu, maluchy po ukończeniu naszego przedszkola będą gotowe do rozpoczęcia swojej przygody ze szkołą.


Właściciele Akademii Talentów


Witajcie! Jesteśmy założycielami Akademii Talentów, a równocześnie małżeństwem. Co nas zainspirowało do otwarcia prywatnego Przedszkola? Odpowiedź jest prosta – dzieci. Przez te 10 lat od kiedy poznaliśmy się pracując wspólnie w korporacjach, nasza skromna rodzina powiększyła się o trójkę dzieci. Starszak we wrześniu 2015 pójdzie do szkoły, Średniak - również we wrześniu rozpocznie swoją przygodę z przedszkolem, a Młodą niedługo przywitamy na świecie. Dopiero posiadając dzieci zrozumieliśmy jak odpowiedzialne zadanie stoi przed nami, aby zapewnić całej trójce jak najlepszy start. O sukcesie edukacyjnym w dużej mierze decydują lata przedszkolne i wczesnoszkolne - wtedy potencjał dzieci powinien zostać maksymalnie wykorzystany. Jednak w jaki sposób mielibyśmy pomagać naszym dzieciom odkrywać ich talenty, kiedy oboje pracujemy na pełen etat i nie jesteśmy w stanie być we dwójkę w trzech różnych miejscach, np. na tańcu, piłce i w domu odrabiając lekcje? Po nowelizacji ustawy o oświacie w 2013 r. mogliśmy zapomnieć o możliwości organizacji zajęć dodatkowych typu angielski, judo, taniec nowoczesny w przedszkolu publicznym… Wieczory chcielibyśmy spędzać wspólnie z dziećmi, na rozmowie i zabawie, a nie biegając po galeriach handlowych, szkołach i czekając aż nasze dzieci skończą swoje zajęcia dodatkowe. Zamarzyło się nam miejsce, gdzie nasze dzieci w trakcie dnia (a nie pod wieczór, kiedy są już zmęczone całodniową zabawą w przedszkolu) mogłyby uczestniczyć w różnorakich zajęciach i dzięki temu odkrywać swoje zdolności i talenty. Wszystko w jednym, komfortowym i bezpiecznym miejscu oraz w odpowiednim w ciągu dnia czasie, tak aby maksymalnie wykorzystać potencjał rozwojowy maluchów. Stąd pomysł na stworzenie niepublicznego przedszkola i żłobka, oraz na jego nazwę – Akademia Talentów. Będąc rodzicami Starszaka, Średniaka i Młodej mamy takie same rozterki, myśli i obawy jak Państwo – osoby szukające miłego, bezpiecznego miejsca dla swoich ukochanych pociech. Przy zakładaniu Akademii Talentów kierowaliśmy się jedną, podstawową zasadą – tworzymy miejsce jakiego sami byśmy chcieli dla trójki naszych dzieci.

Zapraszamy serdecznie do naszego przedszkola i żłobka!