System wentylacji w przedszkolu i żłobku już gotowy !

Nowoczesny system wentylacyjny w Akademii Talentów już gotowy! Świeże powietrze w przedszkolu i żłobku jest bardzo ważne - dzieci spędzają tam dużą część dnia. Z doświadczenia wiemy, że "wietrzenie" nie jest najlepszym rozwiązaniem - pomieszczenia są albo za mało wietrzone i robi się gorąco i duszno, albo wietrzenie odbywa się w trakcie zabawy dzieci, co często prowadzi do nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń, przeciągów, etc - i dzieci się przeziębiają. Z tych powodów postanowiliśmy zainwestować w wentylację nawiewno-wywiewną dla naszych przedszkolaków. System wentylacji nawiewno-wywiewnej odróżnia się od systemu wywiewnego tym, że wentylatory nie tylko usuwają powietrze z budynku, ale również w jego miejsce dostarczają świeże powietrze zewnętrzne. Powietrze jest czerpane z zewnątrz i systemem kanałów wentylacyjnych dostarczane do pokoi. Inne kanały, wywiewne, usuwają zanieczyszczone powietrze z kuchni, toalet, łazienki i garderoby, a więc zgodnie z zasadami wentylacji budynku. System wentylacji nawiewno-wywiewnej pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad wymianą powietrza.

Innymi słowy do naszego przedszkola wpuszczamy świeże powietrze bez wietrzenia, a dodatkowo jest ono ogrzane tak żeby dzieci się nie przeziębiły:)